online žádost
Půjčka
Nenáročná půjčka
Až 300 000 Kč Ihned
Vysoká dostupnost
Půjčka na účet
Až 4.500 Kč
Dostupná půjčka
Bez komplikací
OnlineŽádosti.cz > Příspěvek na bydlení
  Typy půjček:
  Finanční instituce:
  Infoservis:
Jak získat příspěvek na bydlení?

Příspěvek na bydlení pro osoby s nízkými příjmy

S bydlením jsou spojeny vysoké náklady, což představuje problém pro osoby s nízkými příjmy. V takové chvíli přichází na pomoc stát s příspěvkem na bydlení. Jak tento příspěvek získat a máte na něj nárok i Vy?
Jak získat příspěvek?

Pro získání příspěvku na bydlení musíte vyplnit příslušný formulář a donést jej na Úřad práce v místě Vašeho trvalého bydliště. Nezapomeňte si vzít s sebou průkaz totožnosti, doklad o výši čtvrtletního příjmu, nájemní nebo kupní smlouvu na byt a rodný list dětí do 15 let. Dále musíte předložit zálohy na energie a další doklady související s výdaji na bydlení, jako jsou přeplatky nebo poplatky za komunální odpad.

Výpočet příspěvku

Příspěvek na bydlení pomáhá lidem, jejichž výdělky po odečtu nákladů na bydlení klesnou pod určitou hranici a tyto náklady činí 30 % z jejich příjmů. Tato hranice je stanovena podle místa bydliště, počtu osob v domácnosti, výše společných příjmů a druhu bydlení. Nárok na příspěvek na bydlení je podmíněn bydlištěm na území České republiky a trvalým pobytem v bytě nebo domě, k němuž se příspěvek vztahuje.

Vládní nařízení o maximální výši příspěvku

U příspěvku na bydlení platí pravidlo, že s rostoucím příjmem jeho výše klesá až na nejnižší možnou částku 50 Kč měsíčně. Maximální uznatelné náklady na bydlení jsou obsaženy ve vládním nařízení a například čtyřčlenná rodina v Praze dosáhne až na výši 18 947 Kč. Do příjmů se započítávají nejen výdělky a různé příjmy, ale také přídavky na dítě a rodičovský příspěvek.

Roli hraje počet osob

Co se týče počtu osob v domácnosti, společně jsou posuzováni všichni s trvalým pobytem v předmětném bytě, a to i v případě, že tyto osoby nežijí ve společné domácnosti. Úřad práce požaduje písemný souhlas těchto osob k ověřování údajů uvedených v žádosti o příspěvek na bydlení.


Publikováno 20.4.2013

Komerční
  Mikropůjčky:
  Nebankovní půjčky:
  Bankovní půjčky:
OnlineŽádosti.cz - specializovaný informační web o finančních produktech.

Poskytovatelé a typy půjčekVšechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Spisová značka: C 30257 vedená u rejstříkového soudu v Ostravě

Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček a finančních produktů. Stránky obsahují marketingové prvky finančních institucí.