online žádost
Půjčka
Nenáročná půjčka
Až 300 000 Kč Ihned
Vysoká dostupnost
Půjčka na účet
Až 4.500 Kč
Dostupná půjčka
Bez komplikací
OnlineŽádosti.cz > Články > Na co si dát pozor u realitních kanceláří
  Typy půjček:
  Finanční instituce:
  Infoservis:

Na co si dát pozor u realitních kanceláří

Reklamní triky fungují nejen při nákupu spotřebního zboží, ale častokrát se s nimi můžeme setkat také při koupi nemovitosti. Před tím, než se rozhodnete nemovitost koupit nebo si ji jen pronajmout, stojí za to, seznámit se s tím, co a hlavně jak vám makléř nabízí. Každý chce vydělat, a to platí i na realitním trhu. Určitě neplatí to, že velké realitky jsou solidnější než ty malé. Je dobré si zachovat chladnou hlavu, nenechat se opít rohlíkem a přemýšlet, zda je daná nabídka pro vás ta nejvýhodnější.

Nátlak ze strany makléře

Hlavní náplní práce makléře je prodat a mít z toho zisk. Proto se můžete často setkat s tím, že po prohlídce bytu nebo douu vám oznámí, že jste dnes již třetí a těm před vámi se to moc líbilo....tak aby jste se rychle rozmysleli. Rozhodnutí je na vás, stojí za to obejít více nabídek a s rozvahou, a s ohledem na lokalitu a vaše finanční možnosti, se rozmyslet.

Provizi by měl platit kupující a nájemce

V případě, kdy se byt kupuje či pronajímá, by měl provizi zaplatit nájemce či kupující. Bohužel se často u některých realitek vyskytuje požadavek o zaplacení provize obou stran, tedy prodávajícího i kupujícího. Proto je nutné si před podpisem smlouvu vždy dobře přečíst.

Exkluzivní zastoupení

Konkurence je i na poli realitních nemovitostí velká a proto zbystřete, pokud vám bude makléř nabízet exkluzivní zastoupení. Je to finta, jak získat klienta jen pro sebe. V případě podpisu exkluzivní smlouvy a jejím nedodržení můžete zaplatit vysokou sankci za porušení. Není výjimkou ani takové jednání, kdy exkluzivní smlouvu podepíšete a dlouhé měsíce se nic neděje, takže nakonec nemovitost prodáte nebo pronajmete jinde a realitka, která vám v podstatě nic nezařídila bude požadovat zaplacení sankce.

Rezervační poplatek

V případě zájmu o koupi či pronájem se mezi kupujícím či prodávajícím a realitní kanceláří se uzavírá rezervační smlouva. Ta má zajistit kupujícímu, že po dobu trvání smlouvy se nebude byt či dům nabízet jiným zájemcům. Součástí smlouvy je i rezervační poplatek, který se skládá po podpisu smlouvy realitní kanceláři. V případě že ke koupi nebo pronájmu nedojde, měla by realitka poplatek kupujícímu vrátit, bohužel se to v praxi mnohdy nestává. To jak, kdy a za jakých podmínek bude poplatek vrácen by mělo být ukotveno ve smlouvě. Není přípustné, aby realitka kupujícího nutila nemovitost koupit či pronajmout.

Smlouvu podepište až po důkladném přečtení

Smlouva o pronájmu či koupi nemovitosti by měla být jasná a stručná. Měla by obsahovat všechny náležitosti a přesné znění předmětu smlouvy. Důležitý bod je uvedení kupní ceny a způsob jejího placení. Ideální způsob placení je uložení peněz do úschovy.

Dobrá rada nad zlato

Rčení, které vám může ušetřit mnoho peněz i problémů. Koupě nemovitosti je věc, kterou děláte mnohdy jen jednou za život a tak nemusíte být seznámení s obsáhlou právní problematikou. Ideální je konzultovat všechny kroky s právníkem, kterého si vyberete vy sami. Solidní realitní kanceláře s tímto nebudou mít určitě problém.


Publikováno 20.12.2017

  Infobox:
OnlineŽádosti.cz - specializovaný informační web o finančních produktech.

Poskytovatelé a typy půjčekVšechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Spisová značka: C 30257 vedená u rejstříkového soudu v Ostravě

Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček a finančních produktů. Stránky obsahují marketingové prvky finančních institucí.