online žádost
Půjčka
Nenáročná půjčka
Až 300 000 Kč Ihned
Vysoká dostupnost
Půjčka na účet
Až 4.500 Kč
Dostupná půjčka
Bez komplikací
OnlineŽádosti.cz > Stavební spoření
  Typy půjček:
  Finanční instituce:
  Infoservis:

Stavební spoření

Prostřednictvím produktu stavebního spoření můžete významným způsobem zhodnotit vaše finanční prostředky. Toto však není jediný účel stavebního spoření, díky tomuto programu je možno taktéž získat velice dostupný úvěr na bytové prostředky. Každé stavební spoření se skládá v podstatě ze dvou částí. První z nich je fáze spoření. Další je pak fáze úvěrová, kdy je možno požádat o velice výhodný úvěr pro bytové prostředky.

Klady a zápory stavebního spoření

Stejně tak jako každý produkt, i stavební spoření se vyznačuje mnoha pozitivy, lze však najít i zápornější detaily. Obrovským kladem je státní podpora, která činí 2 000 Kč. Dalším plusem je potom nárok na úvěr na bydlení, který je pevně úročen a v případě možností ho lze kdykoliv předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí. Peníze po ukončeném spoření je prozatím možno využít na cokoliv, negativem však je, že se tato skutečnost pravděpodobně brzy změní. Drobnou nevýhodou je minimálně šestiletý cyklus spoření, který je nutno dodržet, což je dáno zákonem.
Kdy nastanou možnosti výhodného úvěru

Pokud v určité době dosáhnete ve spoření 40% cílové částky a splníte současně další podmínky, kterými jsou především určitá doba spoření, máte nárok získat velice výhodný úvěr. O tento úvěr můžete pak ihned požádat a jeho prostředky využít k financování, které souvisí s bydlením. Pokud dané náležitosti nesplňujete a přesto chcete získat úvěr, můžete zažádat o překlenovací úvěr, který je však méně výhodnější. Je zde totiž nastaven mnohem větší úrok.

Kde stavební spoření sjednat

Stavební spoření je možno sjednat buď na pobočkách pojišťoven, které tento produkt nabízí nebo ve spolupráci a s využitím služeb konkrétních pojišťovacích poradců. Další, v dnešní době velice oblíbenou a hojně využívanou možností, je sjednání spoření prostřednictvím online formulářů, které lze objevit na mnoha internetových stránkách. Vyplatí se porovnat si více nabídek.

Stavební spořitelny v ČR

Stavební spořitelna České spořitelny
Raiffeisen stavební spořitelna
Modrá pyramida stavební spořitelna
Wüstenrot - stavební spořitelna
Českomoravská stavební spořitelna

Publikováno 17.6.2013

  Stavební spořitelny
Komerční
  Mikropůjčky:
  Nebankovní půjčky:
  Bankovní půjčky:
OnlineŽádosti.cz - specializovaný informační web o finančních produktech.

Poskytovatelé a typy půjčekVšechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Spisová značka: C 30257 vedená u rejstříkového soudu v Ostravě

Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček a finančních produktů. Stránky obsahují marketingové prvky finančních institucí.