online žádost
Půjčka
Nenáročná půjčka
Až 300 000 Kč Ihned
Vysoká dostupnost
Půjčka na účet
Až 4.500 Kč
Dostupná půjčka
Bez komplikací
OnlineŽádosti.cz > Elektřina a plyn> Jak ušetřit za elektřinu
  Typy půjček:
  Finanční instituce:
  Infoservis:
Jak ušetřit za elektřinu?

Elektrická energie patří mezi nezbytné položky v rozpočtu každé domácnosti. Jak na ní ušetřit a zároveň se nemuset zbytečně omezovat?

Změna dodavatele může být chytrým krokem

Pokud změníte dodavatele elektřiny, můžete ušetřit až 20% nákladů za ni. Projděte si nabídku konkurenčních společností a zvolte si i vhodný tarif, který bude odpovídat vaší spotřebě. Každá domácnost může mít jiné parametry.

Změřte, jak moc plýtváte

Vhodná je kontrola spotřeby, což zajistíte například internetovou službou, která bude vaši spotřebu sledovat, a vy ji hned uvidíte. Jakmile opouštíte dům, vypněte vše, co můžete, taktéž v noci nebo přes den. Pomoci může i dálkově přes počítač ovládaná zásuvka.
Sviťte úsporně

Moderní LED žárovky jsou účinnější než ty známé „úsporné“, mají velmi nízkou spotřebu, okamžitě nabíhají na plný výkon, nevadí, pokud je opakovaně rozsvěcíte a zhasínáte, mají dlouhou životnost na a výběr je z několika typů světla. Sice do nich musíte více zainvestovat, tato investice se ale vrátí.

Nové spotřebiče nakupujte s rozmyslem

Máte velmi starou ledničku nebo pračku? Vyplatí se koupit novou, nejlépe nejvyšší úsporné třídy. Na druhou stranu, pokud máte spotřebič relativně nový a dobře sloužící, nevyměňujte jej ihned za nějaký jen o trochu úspornější, když ten stávající ještě dobře funguje. Lednici pravidelně odmrazujte, využívejte k praní noční proud, a při nákupu elektroniky si vždy dobře propočítejte úsporu za energie. Také se vyplatí používat notebook namísto stolního počítače, pokud to povaha činností, které na něm vykonáváte, dovoluje.

Zateplete dům

Vyměňte stará okna a dveře za nové, investujte do zateplení fasády. Tento krok se bezesporu vyplatí, což si můžete potvrdit z energetického posudku budovy, a také zvýší komfort vašeho bydlení. Samozřejmě, že zateplením ušetří na elektřině pouze ti, kteří vytápí pomocí elektrické energie. Ostatní ušetří na plynu či tuhých palivech, podle toho čím vytápějí svá obydlí.

Komerční
  Mikropůjčky:
  Nebankovní půjčky:
  Bankovní půjčky:
OnlineŽádosti.cz - specializovaný informační web o finančních produktech.

Poskytovatelé a typy půjčekVšechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Spisová značka: C 30257 vedená u rejstříkového soudu v Ostravě

Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček a finančních produktů. Stránky obsahují marketingové prvky finančních institucí.