online žádost
Půjčka
Nenáročná půjčka
Až 300 000 Kč Ihned
Vysoká dostupnost
Půjčka na účet
Až 4.500 Kč
Dostupná půjčka
Bez komplikací
OnlineŽádost.cz > Půjčky > Onlain půjčky od soukromníku
  Typy půjček:
  Finanční instituce:
  Infoservis:
Půjčka od soukromé osoby - Půjčka od lidí

Půjčky od soukromých osob a investorů jsou k vidění prakticky na každém reklamním místě. Často se o nich dočteme v novinách, visí na zastávce autobusu, reklamní letákové akce do schránek či v nejrůznějších časopisech. I internet se půjčkami od soukromých investorů jenom hemží, a proto je velmi složité, dokázat se v takové spleti nejrůznějších informací vůbec vyznat.

Ověření investoři a soukromníci

První radou je využívat ověřené investory. V dnešní době nabízí peníze spíše nebankovní sektor a tedy i soukromí investoři. Pokud nějakého takového hledáte, rozhodně byste měli začít pročítat inzeráty, ale rozhodně s rezervou. Každý podezřelý text raději ihned přeskočte. Výjimečně skvělé nabídky raději několikrát prověřte, jelikož právě půjčky od soukromých investorů jsou nejrizikovější možností, jak peníze získat. Mezi celou řadou solidních obchodníků se totiž objevuje stejně velké množství podvodníků. Vždy je třeba se s daným inzerentem spojit, telefonicky či osobně a skutečně zjistit, zda se za tajemným číslem či emailem skrývá skutečná osoba.
Onlain půjčky od lidí vyžadují zvýšenou opatrnost

Při uzavírání smlouvy je pak bezpodmínečně nutné vše poctivě a podrobně číst. Neradno je totiž uzavřít smlouvu na půjčku a pak následně zjistit, že je krajně nevýhodná či příliš drahá. V tu chvíli již není možné od smlouvy bez sankcí odstoupit. Obchodní podmínky u půjček od soukromých osob prakticky nepřichází v úvahu, jelikož se jedná o standardní smlouvy o půjčce, které musejí mít patřiční náležitost. Je vhodné sledovat tedy ve smlouvě uvedené platební podmínky, termíny, sankce za poručení termínů, roční procentuální sazbu nákladů a také možnosti řešení sporu.

Pozor na rozhodčí doložku konkrétního rozhodce

Onlain půjčky od soukromníku obsahují totiž často rozhodčí doložku, kde je uvedena osoba, která bude místo soudu o sporu rozhodovat. Velmi bych vám doporučil, abyste smlouvy s rozhodčí doložkou na neznámou osobu nepodepisovali, jelikož se může jednat o spřízněnou duši poskytovatele půjčky, které bude vždy rozhodovat v jeho prospěch. Proto je vždy vhodné, aby do smlouvy o půjčce od soukromého investora byla zanesena podmínka, že případný spor bude řešit nezávislý rozhodce vám objektivně známý, či přímo soud. Tím se vyhnete velkým problémům v případě nesrovnalostí a sporů s poskytovatelem půjčky.

Aktualizace v novém zákoně

Půjčky od soukromých osob dostály od 1.12.2016 změn díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru.


Publikováno 2.9.2014

Komerční
  Mikropůjčky:
  Nebankovní půjčky:
  Bankovní půjčky:
OnlineŽádosti.cz - specializovaný informační web o finančních produktech.

Poskytovatelé a typy půjčekVšechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 SIALINI, spol. s r.o.
Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959
Spisová značka: C 30257 vedená u rejstříkového soudu v Ostravě

Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček a finančních produktů. Stránky obsahují marketingové prvky finančních institucí.