nahoru

Bankovní půjčky online

Bankovní půjčky až několik set tisíc korun s lepší úrokovou sazbou nízkým RPSN. Snadné online sjednání za pár minut i bez doložení příjmu. Volba číslo jedna.

Úvod > Půjčky > Bankovní půjčky

Levnější a bezpečnější půjčky

Banky v porovnání s nebankovním sektorem nabízejí relativně nižší úrok. Banky jsou schopny velmi vhodně a promptně nabízet produkty přímo na míru dle požadavků klientů. Tato půjčka patří k nejméně rizikovým.

Banky v současnosti nabízejí svým klientům širokou paletu služeb. V současné době je velmi oblíbeným životním stylem „život na dluh“ a tomu také banky přizpůsobují svou nabídku. Rozmanité možnosti úvěrů a půjček pokrývají prakticky veškerou poptávku. Díky veřejným průzkumům a vlastnímu sledování tak vhodně reagují na akutní potřeby jednotlivých firem či lidí. Nízký úrok bankovních půjček je vykoupen složitou administrativou, nutnou bezúhonností a čistým záznamem v registru dlužníků. Jedině pak je možné půjčku od banky bez problémů získat a využít všech výhod, které právě bankovní půjčky nabízejí. V poslední době jsou k dispozici také půjčky bez potvrzení o příjmu, a to v případech, kdy žadatel je klientem banky a ta vidí jeho příjmy a výplatu, jak pravidelně chodí na účet.

Bankovní půjčky:

Česká spořitelna
Částka:
2 000 - 1 200 000 Kč
Splatnost:
12 až 120 měsíců
Do:
15 minut
Equa Bank
Částka:
5 000 - 600 000 Kč
Splatnost:
3 až 120 měsíců
Online
sjednání
MONETA Money Bank
Částka:
5 000 - 1 500 000 Kč
Splatnost:
3 až 24 měsíců
Nízké
RPSN
Air Bank
Částka:
5 000 - 1 200 000 Kč
Splatnost:
6 až 96 měsíců
Online
sjednání
Česká spořitelna
Částka:
5 000 - 50 000 Kč
Splatnost:
až 24 měsíců
Peníze
na klik
REKLAMA

Sazby půjček

Jak již bylo řešeno jsou úrokové sazby relativně nižší než u srovnatelných produktů v nebankovním sektoru. Důležité je si však uvědomit, že úroková sazba není všechno. Banky si účtují celou řadu poplatků za vedení účtu, výpisy z účtu, poplatek za vyřízení, za splacení, poplatek za různé příkazy a podobně. Proto je vždy nutné sledovat u bankovních půjček nejenom úrokovou sazbu, ale kompletní RPSN, která nám prozradí velikost částky, kterou skutečně navíc za půjčku zaplatíme.

Vlastnosti bankovních půjček

Bankovní půjčky jsou v mnoha ohledech velmi specifické. Vyžaduje se řádné splácení. Banky nemají rády klienty, kteří se opožďují se svou platbou. Často k nim pak přistupují jako k velice riskantním a problémovým klientům. Vymáhání prostředků totiž stojí banky prostředky navíc, které nechce vynakládat. Proto banky podstatně více prověřují své klienty ještě před tím, než vůbec jakoukoliv půjčku poskytnou. Je nutné doložit příjmy, výdaje, prokázat dostatečnou bonitu, doložit stálost zaměstnání a jeho perspektivu, často je vyžadován i prokázání účelu půjčky a jejího využití. To vše musí ještě před uzavřením půjčky proběhnout, aby banka byla spokojená a půjčku bylo možné uzavřít.

Výhody a nevýhody

Obecnné výhody jsou nižší úrokové sazby, tudíž je půjčka levnější. Na druhu stranu není pro každého, banky posuzují důkladněji bonitu a více lustrují žadatele o půjčku, než nebankovnky.

  • Nižší úrok
  • Nižší RPSN
  • Menší rizikovost
  • Menší průchodnost
  • Více dokladování a prověřování
  • Delší vyřízení

Publikováno 26 června 2014

Jaký typ půjčky hledáte?

Existuje široké spektrum variant půjček, které se liší dostupností a schvalováním i cenou. Jaké jsou jejich možnosti?

Rizika půjček

Půjčky představují nejen snadnou cestu k penězům, ale mají také svá rizika a zásady, které je třeba dodržovat, aby Vás nedostali do problémů. Doporučujeme si je před tím než vyplníte online žádost o půjčku přečíst.

Poslední články: