nahoru

Pojištění majetku

Pojištění majetku je v podstatě nejrozšířenější pojistný produkt, který nabízí všechny pojišťovny, které působí na českém pojišťovacím trhu. Jedná se o pojištění konkrétních věcí v domácnosti nebo nemovitostí.

Před čím nás pojištění majetku chrání

Díky vhodně zvolené pojistce o pojištění majetku můžete předejít celé řadě nepříjemných komplikací, které bývají obvykle spojeny se vznikem škody. Konkrétní vybavení domácnosti je možno pojistit stejně tak jako nemovitost samotnou proti nejrůznějším rizikům vzniku škod. U věcí v domácnosti se jedná především o krádež a poškození, které může vzniknout například v důsledku působení nepříznivých povětrnostních podmínek v podobě zatečení vody, poškození větrem, požárem nebo výbuchem či přepětím v elektrorozvodné síti.

Pojištění je možno sjednat také pro případ řádění vandalů. Co se týká pojištění nemovitostí, jedná se tak obvykle o rodinné domy, bytové domy, chaty, chalupy, ale i garáže apod. Tyto objekty lze pojistit rovněž na přírodní katastrofy, jakými jsou požár, výbuch, zemětřesení, povodeň, záplava, vichřice, tíha sněhu, námraza atd. Samozřejmostí je také pojištění nemovitosti proti vykradení, přepadení nebo vandalismu.

Doplňkové pojištění

K základnímu pojištění majetku je možno sjednat i celou řadu doplňkových pojistných produktů. K základní smlouvě o pojištění majetku je možno sjednat rovněž celou řadu doplňkových a rozšiřujících připojištění. K nemovitosti tak lze připojistit například i její vybavení. Dále potom nejrůznější objekty v podobě bazénů, skleníků, chodníků nebo plotů. Chcete-li pojistit více věcí, zcela jistě se vyplatí toto pojištění realizovat v jedné pojistce, vyjde vás to potom totiž mnohem levněji a ušetříte také spoustu času při vyřizování pojištění a celkové administrativě.

Co dělat, pokud dojde k pojistné události

Pokud nastane pojistná událost, je nutno o této skutečnosti ihned informovat pojišťovnu. Bude třeba jí poskytnout veškeré nutné informace a dokumenty. Poté bude následovat prošetření případu. Po jeho zdárném vyřešení vám bude poskytnuta finanční částka, která je určena pro zmírnění dopadů škod a k jejich odstranění. Její výše se odvíjí od parametrů konkrétní pojistné smlouvy o pojištění majetku.

Publikováno 11 dubna 2013

Poslední články: