nahoru

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je velice populární pojistný produkt, prostřednictvím kterého je možno pojistit mnoho rizik vzniku škod na motorovém vozidle. Jedná se o pojistku, kterou nabízí naprostá většina tuzemských pojišťoven. I když nejde o povinnost, havarijní pojištění vozidla lze v každém případě doporučit, je velice užitečné, jeho možnosti oceníte jistě i vy při případné pojistné události.

Úvod > Pojištění > Havarijní pojištění

Jaké škody lze prostřednictvím havarijního pojištění pojistit

Havarijní pojištění představuje vysoce praktické pojištění. Jeho prostřednictvím je možno krýt celou řadu nebezpečí. Mezi ty nejzákladnější patří například poškození vozidla, které vznikne v důsledku přírodních živlů, kterými jsou požár, zemětřesení, působení větru, krupobití, záplava, povodeň nebo poškození vozidla v důsledku sněhu nebo námrazy. Pojistit je možno také výbuch nebo střed vozidla se zvěří. Dalšími možnostmi jsou potom pojištění krádeže automobilu nebo škod, které vzniknou v důsledku vandalismu.

Široké možnosti připojištění

K havarijnímu pojištění je možno společně sjednat také množství doplňkového připojištění. Jedná se tak prakticky o pojistky, které vhodným způsobem rozšiřují rozsah pojistného plnění základní pojistné smlouvy o havarijním pojištění. Může se jednat i o pojištění úrazové, pojištění zavazadel nebo pojištění cestujících, případně potom také pojištění skel vozidla a jiných specifických požadavků. V neposlední řadě se využívá rozšíření základních asistenčních služeb. Rozhodnete-li se uzavřít souběžně havarijní pojištění spolu s povinným ručením, mnohdy získáte výrazné slevy na pojistném či řadu jiných výhod.

Způsob realizace havarijního pojištění

Havarijní pojištění je možno uzavřít buď na pobočkách pojišťoven, případně prostřednictvím pojišťovacích poradců. Není problém ani telefonické nebo online sjednání. Jakmile se stanoví veškerý rozsah pojištění, je v podstatě pojistná smlouva připravena k podepsání. Jedná se tedy o rychlý proces. Platba pojistných splátek probíhá standardně v půlročních nebo ročních intervalech buď prostřednictvím složenky nebo vkladem na účet či platbou na pobočce. Dojde-li v průběhu trvání pojistné smlouvy k pojistné události, je třeba s pojišťovnou spolupracovat, jedině tak je zajištěna korektní výplata pojistné částky, kterou je nutno využít k odstranění škod, případně k pořízení nových částí vozidla nebo automobilu celého.

Publikováno 19 března 2013

Poslední články: