nahoru

Půjčka pro důchodce a seniory může pomoci

Půjčka pro důchodce Vám umožní získat potřebné finance na účet snadno a rychle. Jaké jsou možnosti úvěrů pro důchodce a seniory?

Úvod > Půjčky > Půjčka pro důchodce

Půjčka může pomoci v nouzi

Ne každý důchodce má možnost nebo elán přilepšit si k důchodu nějakou prací a musí se spoléhat pouze na peníze od státu. Důchody v Česku stěží pokryjí nezbytné náklady a málokdy se seniorům podaří ušetřit něco stranou. Když si potřebují koupit léky, přispět na operaci nebo splnit celoživotní sen, může z této bezvýchodné situace pomoci půjčka pro důchodce od bank a nebankovních společností.

Bankovní půjčka pro důchodce s nízkými splátkami

Důchodci bez záznamu v registru dlužníků se mohou obrátit s žádostí o půjčku na kteroukoli banku. Jejich stálý příjem je zárukou toho, že úvěr budou moci splácet po nižších splátkách, aniž by to výrazně zatížilo jejich rozpočet. S celým procesem půjčky je provede pracovník v bance a zodpoví jim veškeré dotazy. Jako důchodci sice nedosáhnou na vysokou částku, ale i menší úvěr může zlepšit jejich životní úroveň.

Oblíbené půjčky:

Malá půjčka
Částka:
500 - 20 000 Kč
Splatnost:
1 - 30 dnů
První zdarma:
ANO
Velká půjčka
Částka:
10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:
až 84 měsíců
Nenáročná
půjčka
REKLAMA

Krátkodobá nebankovní půjčka pro seniory

Pokud Vaši žádost o úvěr banka zamítla kvůli negativnímu záznamu v registru dlužníků nebo jinému důvodu, můžete využít nebankovní půjčku od nebankovních společností, kterou vyřídíte během okamžiku přes internet, telefonicky nebo SMS. Nejčastěji jsou seniorům k dispozici krátkodobé půjčky do 5 000 Kč s dobou splatnosti 30 dní, ale při opakovaných žádostech není výjimkou ani částka do 10 000, 20 000 nebo 30 000 Kč. Navíc u některých společností je první půjčka zdarma, pro ty, kteří si ji poprvé vyzkouší.

Půjčka bez podmínek

Nebankovní půjčky jsou sice více úročeny než bankovní úvěry, ale tuto skutečnost vyváží benevolentní podmínky, díky nimž na půjčku dosáhne více žadatelů. Společnosti například tolerují úvěrové registry, jsou benevolentnější k dokládání příjmu a za menší poplatek umožňují prodloužit si dobu splatnosti.

Výplata peněz dle Vašeho přání

Většinou je půjčka zasílána ihned na bankovní účet. K výplatě peněz však nepotřebujete ani účet, neboť někteří poskytovatelé vyplácí peníze také v hotovosti na ruku přes své obchodní zástupce nebo je zasílají složenkou na Vaši adresu. Před sjednáním jakékoli půjčky si vždy dobře promyslete, zda k datu splatnosti budete mít potřebné finanční prostředky, abyste se nedostali do finančních potíží.

Bankovní půjčky:

Nižší úrokové sazby

Renomované společnosti

Menší dostupnost

Nároky na bonitu

Nebankovní půjčky:

Snadná dostupnost

Rychlé vyřízení

Menší nároky na bonitu

Vyšší úrokové sazby

Publikováno 1 srpna 2016

Jaký typ půjčky hledáte?

Existuje široké spektrum variant půjček, které se liší dostupností a schvalováním i cenou. Jaké jsou jejich možnosti?

Rizika půjček

Půjčky představují nejen snadnou cestu k penězům, ale mají také svá rizika a zásady, které je třeba dodržovat, aby Vás nedostali do problémů. Doporučujeme si je před tím než vyplníte online žádost o půjčku přečíst.

Poslední články: