nahoru

Stavební spoření

Pomocí stavebního spoření můžete výhodně a bezpečně zhodnotit své peníze s podorou a garancí státu. Navíc lze získat výhodný úvěr na financování bydlení.

Úvod > Finance > Stavební spoření
dům na hypotéku

Prostřednictvím produktu stavebního spoření můžete významným způsobem zhodnotit vaše finanční prostředky. Toto však není jediný účel stavebního spoření, díky tomuto programu je možno taktéž získat velice dostupný úvěr na bytové prostředky. Každé stavební spoření se skládá v podstatě ze dvou částí. První z nich je fáze spoření. Další je pak fáze úvěrová, kdy je možno požádat o velice výhodný úvěr pro bytové prostředky.

Klady a zápory stavebního spoření

Stejně tak jako každý produkt, i stavební spoření se vyznačuje mnoha pozitivy, lze však najít i zápornější detaily. Obrovským kladem je státní podpora, která činí 2 000 Kč. Dalším plusem je potom nárok na úvěr na bydlení, který je pevně úročen a v případě možností ho lze kdykoliv předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí. Peníze po ukončeném spoření je prozatím možno využít na cokoliv, negativem však je, že se tato skutečnost pravděpodobně brzy změní. Drobnou nevýhodou je minimálně šestiletý cyklus spoření, který je nutno dodržet, což je dáno zákonem.

Kdy nastanou možnosti výhodného úvěru

Pokud v určité době dosáhnete ve spoření 40% cílové částky a splníte současně další podmínky, kterými jsou především určitá doba spoření, máte nárok získat velice výhodný úvěr. O tento úvěr můžete pak ihned požádat a jeho prostředky využít k financování, které souvisí s bydlením. Pokud dané náležitosti nesplňujete a přesto chcete získat úvěr, můžete zažádat o překlenovací úvěr, který je však méně výhodnější. Je zde totiž nastaven mnohem větší úrok.

Kde stavební spoření sjednat

Stavební spoření je možno sjednat buď na pobočkách pojišťoven, které tento produkt nabízí nebo ve spolupráci a s využitím služeb konkrétních pojišťovacích poradců. Další, v dnešní době velice oblíbenou a hojně využívanou možností, je sjednání spoření prostřednictvím online formulářů, které lze objevit na mnoha internetových stránkách. Vyplatí se porovnat si více nabídek.

Publikováno 17 června 2013

Poslední články: