nahoru

Půjčky od soukromých osob - půjčky od lidí

Získat peníze lze dnes přímo od lidí za výhodnějších podmínek než v bance. Půjčky od soukromých osob nabízí online peníze od soukromých investorů.

Úvod > Půjčky > Půjčky od soukromých osob

Aktualizace:

Půjčky od soukromých osob dostály od 1.12.2016 změn díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru. Informace v tomto článku již nejsou aktuální.

Riziková forma půjček

Půjčky od soukromých osob a investorů jsou k vidění prakticky na každém reklamním místě. Často se o nich dočteme v novinách, visí na zastávce autobusu, reklamní letákové akce do schránek či v nejrůznějších časopisech. I internet se půjčkami od soukromých investorů jenom hemží, a proto je velmi složité, dokázat se v takové spleti nejrůznějších informací vůbec vyznat.

Ověření investoři a soukromníci

První radou je využívat ověřené investory. V dnešní době nabízí peníze spíše nebankovní sektor a tedy i soukromí investoři. Každý podezřelý text raději ihned přeskočte. Výjimečně skvělé nabídky raději několikrát prověřte, jelikož právě půjčky od soukromých investorů jsou nejrizikovější možností, jak peníze získat. Mezi celou řadou solidních obchodníků se totiž objevuje stejně velké množství podvodníků. Vždy je třeba se s daným inzerentem spojit, telefonicky či osobně a skutečně zjistit, zda se za tajemným číslem či emailem skrývá skutečná osoba.

Online půjčky od lidí vyžadují zvýšenou opatrnost

Při uzavírání smlouvy je pak bezpodmínečně nutné vše poctivě a podrobně číst. Neradno je totiž uzavřít smlouvu na půjčku a pak následně zjistit, že je krajně nevýhodná či příliš drahá. V tu chvíli již není možné od smlouvy bez sankcí odstoupit. Obchodní podmínky u půjček od soukromých osob prakticky nepřichází v úvahu, jelikož se jedná o standardní smlouvy o půjčce, které musejí mít patřiční náležitost. Je vhodné sledovat tedy ve smlouvě uvedené platební podmínky, termíny, sankce za poručení termínů, roční procentuální sazbu nákladů a také možnosti řešení sporu.

Pozor na rozhodčí doložku konkrétního rozhodce

Onlain půjčky od soukromníku obsahují totiž často rozhodčí doložku, kde je uvedena osoba, která bude místo soudu o sporu rozhodovat. Velmi bych vám doporučil, abyste smlouvy s rozhodčí doložkou na neznámou osobu nepodepisovali, jelikož se může jednat o spřízněnou duši poskytovatele půjčky, které bude vždy rozhodovat v jeho prospěch. Proto je vždy vhodné, aby do smlouvy o půjčce od soukromého investora byla zanesena podmínka, že případný spor bude řešit nezávislý rozhodce vám objektivně známý, či přímo soud. Tím se vyhnete velkým problémům v případě nesrovnalostí a sporů s poskytovatelem půjčky.

Publikováno 2 září 2014

Jaký typ půjčky hledáte?

Existuje široké spektrum variant půjček, které se liší dostupností a schvalováním i cenou. Jaké jsou jejich možnosti?

Rizika půjček

Půjčky představují nejen snadnou cestu k penězům, ale mají také svá rizika a zásady, které je třeba dodržovat, aby Vás nedostali do problémů. Doporučujeme si je před tím než vyplníte online žádost o půjčku přečíst.

Poslední články: