nahoru

Hypotéka online

Plánujete pořídit si vlastní byt, dům, pozemek nebo jakoukoliv další nemovitost? Nevíte jak nejlépe vyřešit financování? S hypotékou online vše vyřešíte mnohem rychleji.

Kde najít nejlevnější hypotéku

Nechcete obíhat banky a shánět nejlevnější hypotéku? Využijte služeb internetových porovnávačů hypoték, kde přehledně uvidíte aktuální podmínky jednotlivých poskytovatelů.

dům

Na co si dát pozor u realitních kanceláří

Reklamní triky fungují nejen při nákupu spotřebního zboží, ale častokrát se s nimi můžeme setkat také při koupi nemovitosti. Před tím, než se rozhodnete nemovitost koupit nebo si ji jen pronajmout, stojí za to, seznámit se s tím, co a hlavně jak vám makléř nabízí.

Jak postupovat při vyřízení hypotéky

Už nechcete bydlet v podnájmu nebo u rodičů? Řešením je hypotéka. Přinášíme pár informací jak postupovat při vyřizování hypotéky. Které kroky je nutné provést, tak aby se vyřízení hypotéky neprotahovalo.

Finanční poradce – ano či ne?

Vyznat se ve všech finančních produktech a vybrat si ten pravý pro konkrétní potřeby může být složité. Pokud se v této oblasti neorientujete a nemáte čas porovnávat jednotlivé produkty, nabízí se využít rad finančního poradce

Hypotéka po webu

Využijte snadné a rychlé možnosti jak sjednat hypotéku přímo z Vašeho počítače z domova či kanceláře. Online hypotéka po webu Vám ušetří peníze i čas. Stačí jen vyplnit online žádost.

Hypotéka (neboli hypoteční úvěr) je půjčka, kterou poskytují banky nebo nebankovní společnosti a je účelově vázána k pořízení, případně rekonstrukci nemovitosti k bydlení. Hypotékou lze financovat i nákup pozemku určeného k výstavbě rodinného domu. Podstatným znakem je zřízení zástavního práva k nemovitosti.

Toto zástavní právo slouží k zajištění úvěru. Pokud nastanou dlouhodobé problémy se splácením hypotéky, věřitel je oprávně nemovitost prodat a z utržených prostředků uspokojit svou pohledávku.

Hypotéky do 85% či 100% procent?

Hypotéku lze čerpat do určitého procenta tržní (nikoliv kupní) ceny nemovitosti. Tržní cenu stanoví odhadce. Většinou se setkáváme s hypotékou do 85% tržní ceny nemovitosti. Vyjímkou dříve nebyla ani hypotéka 100%. Zde platí, že čím méně procentní hypotéku zvolíme, tím nižší je úroková sazba.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je specifická forma hypotéky, kdy peníze nemusí být použity na nákup nemovitosti, ale lze je použít bezúčelově. Úroková sazba je pak o něco vyšší než u běžné hypotéky.

Fixace

Fixace znamená "zmražení" podmínek na stanovenou dobu. Fixace může být 1 rok, 5 let, nebo i 20 let. Čím delší, tím vyšší úroková sazba. Po uplynutí doby fixace lze hypotéku zcela nebo částečně doplatit. Následně je stanovena nová úroková sazba, podle aktuálních podmínek na trhu.

Publikováno 10 května 2013

Poslední články: