nahoru

Životní pojištění

Životní pojištění má nejen u nás, ale i ve světě dlouholetou tradici. V Praze byla založena první pojišťovna už v roce 1827. Životní pojištění má chránit jednotlivce nebo i rodinu před finančními důsledky různých životních situací.

Úvod > Pojištění > Životní pojištění

Druhy životního pojištění

Život totiž není jen zábava, občas se mohou přihodit i nepříjemné anebo dokonce tragické události. Před uzavřením by měl každý popřemýšlet, na co má smysl se pojistit a zda chce využít i možnost spoření nebo investic. Na trhu existuje nabídka několika druhů životního pojištění, různě flexibilních a s různou pojistnou ochranou, tak aby vyhověli individuálním požadavkům klienta. Životní pojištění je nevíce využíváno osobami na nichž závisí další životy, zejména nezletilé děti, které by v případě např. smrti nebyly schopny se sami uživit.

 • Rizikové životní pojištění

  Takové pojištění slouží k zajištění blízkých, v případě úrazu, nemoci nebo smrti. U tohoto pojištění není investiční složka, takže po vypršení, kdy taková situace nenastane, nedojde k žádnému vyrovnání.

 • Pojištění proti úrazu s trvalými následky

  V případě jakékoliv úrazu, musí pojištěný po uplynutí určité doby zažádat lékaře o vyjádření stanoviska, zda bude mít trvalé následky, které ho budou omezovat např. v práci. Lékař posoudí následný stav procentem trvalých následků a podle toho pojišťovna vyplatí pojistné plnění.

 • Pojištění invalidity

  Nemoc nebo úraz může způsobit jedinci invaliditu, která se nerozlišuje na částečnou nebo plnou. V závislosti na stupni invalidity se rozlišuje invalidní důchod na invaliditu prvního, druhého a třetího stupně a rozdíly mezi nimi spočívají v míře poklesu pracovní schopnosti.

 • Kapitálové pojištění

  Druh pojištění, který kombinuje pojistku se spořícím produktem. Smyslem této pojistky je zajistit předem dohodnutou finanční částku pro stáří a zároveň pojištěného pojistit pro případ smrti.

 • Penzijní připojištění

  Je jeden ze způsobu spoření, jak si zajistit peníze na důchod. Toto pojištění vzniklo v roce 1994 jako státem garantovaný spořící produkt dlouhodobého a bezpečného ukládání a zhodnocení peněžních prostředků, jež je založen na měsíčních příspěvcích.

Jak porovnat životní pojištění

Pojišťoven, sjednávající životní pojištění je několik a nabídky se mohou velice lišit, ať už v pojistném rozsahu, limitem plnění tak i cenou pojištění. Na internetu existují srovnávače pojištění, kde se tyto produkty dají porovnat mezi sebou. Celé srovnání je orientační a zabere jen pár minut, stačí zadat osobní údaje a výši platu. Poté ukáže kalkulačka nabídku a vy se tak sami rozhodnete a zvolíte tu, která vám nejvíce vyhovuje. Sjednat životní pojištění můžete i on-line, rychle bez nutnosti navštívit pojišťovnu.

Publikováno 26 listopadu 2017

Poslední články: