nahoru

Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí i bez registru

Dostupnější a rychlejší nebankovní půjčky mohou být ihned schváleny také bez registru. Peníze k jsou tak k dispozici za pár minut.

Úvod > Půjčky > Nebankovní půjčky

Dostupnější a rychlejší nebankovní půjčka také bez registru a doložení příjmu

Nebankovní půjčky mají vyřízení poměrně rychlé a snadné, jsou mnohem dostupnější než bankovní půjčky, které podléhájí mnohem podrobnějšímu a hlubšímu prověřování bonity a prokazování příjmů. Mohou být také dostupné lidem se záznamem v registru, pokud má klient přijatelnou bonitu a záznam není závažný. Zejména pak u malých rychlých půjček společnosti uvádějí, že registry tolerují. Registr ale není jediným parametrem pro schválení. Dalším plusem je rychlost vyřízení a schválení. Peníze obvykle dostává klient obratem po schválení půjčky a to většinu na účet. Na druhou stranu mohou být rizikovější, a také dražší.

Oblíbené nebankovní půjčky online:

Malá půjčka
Částka:
500 - 20 000 Kč
Splatnost:
1 - 30 dnů
První zdarma:
ANO
Velká půjčka
Částka:
10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:
až 84 měsíců
Nenáročná
půjčka
Zaplo půjčka
Částka:
1000 - 30000 Kč
Splatnost:
7 - 30 dnů
První zdarma:
do 16 000 Kč
Ara půjčka
Částka:
10 000 - 100 000 Kč
Splatnost:
až 84 měsíců
Dostupná
multipůjčka
REKLAMA

Peníze od soukromých subjektů

Nebankovní půjčky jsou prakticky vše vyjma půjček od bank, tedy institucí s bankovní licencí. Všechny ostatní úvěrové produkty tedy můžeme zařadit pod pojem nebankovní půjčky.Je nasnadě, že jde o velmi široký pojem. Poskytovatelé těchto půjček jsou zavedené nebankovní finanční domy, specializované instituce či soukromí investoři. Ti všichni na trhu nabízejí své volné finanční prostředky jako půjčky.

Výhody a nevýhody

Obecnné výhody jsou větší dostupnost a vyšší rychlost získání peněz. Obzvláště menších částek. Nevýhody se liší podle poskytovatelů, kterých je celé spektrum a neplatí obecně pro všechny. Na nebankovním poli najdeme velice seriozní poskytovatele, ale také můžeme narazit na společnost horší reputace.

  • Větší dostupnost
  • Rychlejší odbavení
  • Širší nabídka
  • Dostupné i v malých částkách
  • Operativní pomoc před výplatou
  • První mikropůjčka zdarma
  • Mohou být dražší podle typu
  • Mohu být rizikovější podle poskytovatele
  • Nepřehlednější (u malých firem)

Rizika nebankovních půjček

Nebankovní sektor je tak velmi specifický. Můžete zde narazit na solidní společnosti, ale také na nesolidní společnost, která chce pouze vydělat na neznalosti několika málo třeba i zoufalých lidí a pak již o ní nikdo neuslyší. Nejčastějšími klienty nebankovních institucí poskytující půjčky jsou lidé, kteří obvykle potřebují neúčelové prostředky v krátkém časovém horizontu. Jiným klientem pak může být ten, který má již nějaký záznam v registru nebo s problematickými příjmy. Všem těmto pak vychází nebankovní sektor vstříc v podobě nejrůznějších nebankovních půjček, které půjčkí opravdu téměř každému. Důležitým parametrem pro schválaní půjčky je posouzení Vaši schopnosti splácet.

Problémy mohou nastat při splácení. Řada institucí se v minulosti snažila uvádět ve smlouvách odstavce malým písmem, neinformovat klienta o sazbách a celkových nákladech či ho celkově nechala neinformovaného. Na takové společnosti pozor. Ze zákona totiž musí všechny tyto činnosti společnosti či investor učinit a dostatečně klienta informovat. Velké zavedené instituce s tím již dlouhou dobu problém nemají, ale drobní investoři půjčující pouze několik desítek tisíc korun mohou mít praktiky zcela odlišné a smlouvy. S novým zákonem o spotřebitelském úvěru se již situace zlepšila.

Flexibilita nebankovních půjček

Nebankovní půjčky nabízejí vysokou míru flexibility, což je obzvláště výhodné pro žadatele, kteří potřebují peníze opravdu rychle. Díky různorodým nabídkám půjček, které se liší výší úvěru, dobou splatnosti a podmínkami splácení, lze vždy najít produkt přesně šitý na míru kokrétní situaci. Tato flexibilita dělá z nebankovních půjček atraktivní volbu pro ty, kteří otřebují finanční injekci ihned a bez a složité administrativy.

Dbejte na to, od koho si půjčujete

Při výběru nebankovní půjčky je nesmírně důležité dbát na transparentnost poskytovatele a plně porozumět všem podmínkám úvěru. Pečlivě prostudujte úrokové sazby, poplatky a všechny povinnosti spojené s půjčkou, aby jste se vyhnuli nečekaným nákladům v budoucnosti. Zvášenou opatrností předejdete finančním potížím a zneužití ze strany neseriózních poskytovatelů.

Publikováno 16 září 2015

Jaký typ půjčky hledáte?

Existuje široké spektrum variant půjček, které se liší dostupností a schvalováním i cenou. Jaké jsou jejich možnosti?

Rizika půjček

Půjčky představují nejen snadnou cestu k penězům, ale mají také svá rizika a zásady, které je třeba dodržovat, aby Vás nedostali do problémů. Doporučujeme si je před tím než vyplníte online žádost o půjčku přečíst.

Poslední články: