nahoru

Půjčky na mateřské, půjčky pro ženy na MD

Kdo půjčí ženám na mateřské dovolené. Jaké jsou možnosti půjček na MD a na co si dát pozor? Vše o půjčkách pro maminky.

Potřebujete půjčku?

Mateřská dovolená (MD) je v každé rodině velkou událostí. Jde o situaci, o které celá rodina hodně očekává a je proto nutné uzpůsobit tomuto období i rodinný rozpočet. Růst výdajů je prakticky neustály, jelikož nový potomek vyžaduje nové a nové nákupy, avšak příjmy mají spíše klesající tendenci, jelikož aktuální výše mateřské je v našem státě neodpovídající naší životní úrovni. Proto se často mladé rodiny dostanou do potíží či finanční nouze.

Oblíbené půjčky:

Malá půjčka
Částka:
1 000 - 30 000 Kč
Splatnost:
1 - 30 dnů
První zdarma:
ANO
Velká půjčka
Částka:
10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:
až 84 měsíců
Nenáročná
půjčka
REKLAMA

Půjčky na mateřské

A právě pro takové situace je zde institut půjčky pro ženy na MD. Půjčky na mateřské si pod svá bedra berou především nebankovní instituce, jelikož banky chtějí vždy dostatečné potvrzení příjmů, které však žena živitelka na MD nemůže doložit. Takže se obrací na nebankovní sektor, kde jsou půjčky pro ženy na mateřské dovolené prakticky samozřejmostí. Nebankovní instituce sice nechtějí často prokázat příjem přímo od žadatelky, stačí osoba blízká. Tedy nejčastěji manžel. Tím dostane nebankovní instituce jakousi záruku a informaci o tom, že rodina je schopna dostát svým závazkům a půjčky jsou ochotny nabídnout.

Půjčky pro ženy na MD

Mezi důležité náležitosti půjčky pro ženy na MD je samozřejmě předložení občanského průkazu žadatelky plus ještě jednoho dokladu totožnosti, nejlépe pasu či řidičského oprávnění. Často je také důležité doložit a přinést alespoň okopírovaní doklady partnera. Dále následuje povinnost doložit příjmy partnera, či prokázat dostatečně vysokou mateřskou žadatelky. Pokud si žena na MD sama vydělává nějakou vedlejší formou zaměstnání, tak jí samozřejmě nebankovní instituce půjčku poskytne i bez doložení příjmů manžela. Povinností je také vlastnit bankovní účet, jelikož jde často o bezhotovostní převody peněz, tudíž je nutné mít veden účet u některé z bankovních institucí.

Parametry půjček pro maminky

Společnosti, které půjčky ženám na MD poskytují nahlížejí většinou do registru dlužníků, aby získaly alespoň nějakou podrobnější informaci o své potenciálním klientovi. Velikost půjčky na mateřské je v řádech desetitisíců korun a splatnost do několika málo let. Výhodou je její rychlé a promptní vyřízení, jelikož institucím stačí základní informace a uvědomují si, že žena na mateřské potřebuje peníze, co možná nejdříve. Avšak na druhé straně stojí relativně vyšší úroková sazby z této půjčky, jelikož jde o neúčelovou půjčku bez ručení a s minimálním dokladováním.

Pozor na problémy

V případě. že se rozhodnete pro půjčku, velmi pečlivě zvažte zda budete schopna peníze řádně splácet. Nevystavujte se zbytečnému riziku problémů.

Publikováno 2 května 2016

Jaký typ půjčky hledáte?

Existuje široké spektrum variant půjček, které se liší dostupností a schvalováním i cenou. Jaké jsou jejich možnosti?

Rizika půjček

Půjčky představují nejen snadnou cestu k penězům, ale mají také svá rizika a zásady, které je třeba dodržovat, aby Vás nedostali do problémů. Doporučujeme si je před tím než vyplníte online žádost o půjčku přečíst.

Poslední články: