nahoru

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění je nepostradatelným pomocníkem na vašich cestách. Ať již se rozhodnete kamkoliv vycestovat, je vždy vhodné takové pojištění uzavřít. Za několik málo korun se tak můžete pojistit na nejrůznější příčiny a rizika vzniku škod. Díky vhodnému cestovnímu pojištění se můžete vyhnout celé řadě nepříjemným a mnohdy i zbytečným komplikacím, které by vás mohli stát nemalé finanční výdaje.

Úvod > Pojištění > Cestovní pojištění

Co je možno prostřednictvím cestovního pojištění pojistit

Cestovní pojištění patří mezi pojistné produkty, které lze do značné míry ovlivnit a přizpůsobit vlastním potřebám. Jedná se tak o jakýsi komplex pojištění, který se skládá z řady dílčích pojištění. V závislosti na nabídkách konkrétních pojišťoven se cestovní pojištění obvykle skládá ze základní části a volitelné části. Základní část obsahuje povinnou složku cestovního pojištění, jedná se standardně o pojištění léčebných výloh. Další specifika pojištění je možno navolit podle vašich přání a samozřejmě také charakteru vaší cesty nebo dovolené.

cestovani

Varianty pojištění

Mezi nejčastější doplňkové varianty cestovního pojištění lze zařadit například úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění právní pomoci, či pojištění přerušení cesty, pojištění storna zájezdu nebo případně pojištění veterinární služby nebo pojištění při zásahu horské služby. Možnosti připojištění se odvíjí především od aktuální nabídky jednotlivých pojišťoven. Čím větší rozsah rizik si pojistíte, tím je větší výše pojistné sumy.

Na jak dlouho se lze pojistit

Cestovní pojištění je možno standardně sjednat na různou dobu. Závisí, hlavně na jak dlouhý pobyt se chystáte. Cestovní pojištění by mělo být sjednáno na celou dobu pobytu zahraniční dovolené nebo tuzemské dovolené včetně cesty. V případě dlouhodobějších pobytů je k dispozici řada speciálních dlouhodobých pojistných produktů.

Kde lze pojištění sjednat

Cestovní pojištění lze sjednat velice rychle a jednoduše onlne, nebo na kterékoliv pobočce jakékoliv pojišťovny, která cestovní pojistku nabízí. Jediné co bude třeba udělat, je doložení potřebných náležitostí v podobě vašich osobních údajů. Průběh vyřízení je velice rychlý, doklad o sjednaném pojištění dostanete prakticky ihned. Tento je třeba mít neustále při pobytu na dovolené u sebe, zde naleznete veškeré potřebné kontakty pro infolinku, kterou je třeba v případě naplnění pojistných událostí ihned informovat.

Publikováno 14 března 2012

Poslední články: