nahoru

Finanční poradce – ano či ne?

Vyznat se ve všech finančních produktech a vybrat si ten pravý pro konkrétní potřeby může být složité. Pokud se v této oblasti neorientujete a nemáte čas porovnávat jednotlivé produkty, nabízí se využít rad finančního poradce. Řada lidí k nim ale nemá důvěru a často se ptá: finančního poradce – ano či ne? Zkusme si na tuto otázku odpovědět.

Finanční poradce je zdarma

Finanční poradce Vám pomůže při správě financí, sjednání úvěru a uzavření pojištění. Nemusíte se obávat, že byste za jeho služby něco platili. Poradce dostává provize z každé smlouvy a Vás tak nestojí nic. Vyberte si ho podle zkušeností svých známých anebo si na něj najděte na internetu recenze od ostatních klientů.

Proč se obrátit na finančního poradce?

Mít svého finančního poradce se pro řadu věcí vyplatí. Nechybí mu přehled o všech dostupných produktech a umí vyhledat ten nejvýhodnější pro Vaše momentální potřeby. Zanalyzuje Vaši situaci, zjistí výši Vašich příjmů a výdajů v rámci jednoho měsíce i celého roku a nabídne Vám možnosti ukládání peněz a jejich investování do finančních produktů. Poskytne Vám dostatek času na prostudování smlouvy a na její podepsání nenaléhá. Mezi nejznámější společnosti nabízející tyto služby u nás patří například Partners.

Jak poznat špatného finančního poradce?

Nesolidní finanční poradce Vám pravděpodobně ukáže grafy s nereálnými zisky, zatají Vám, kam investice směřují, a bude požadovat podpis smluv na první schůzce. Dostatečně nenaslouchá Vašim požadavkům a přáním a upřednostní produkt s obecně výhodnějšími podmínkami nebo s vyšší provizí do jeho kapsy. Snaží se Vám vnutit další produkty, které ve skutečnosti nechcete.

Finančního poradce? Ano, ale s opatrností

Finanční poradci Vám mohou ušetřit peníze, pomoci výhodně investovat a vybrat produkt šitý na míru. Zejména v dnešní době, kdy je bohatá nabídka pojištění, půjček, spoření a investic, se služby poradců hodí. Je však nutné mít na paměti, že ne všem poradcům na klientech záleží a někteří pracují pouze pro provizi a okamžitý zisk.

Publikováno 15 února 2016

Poslední články: