nahoru

Půjčka na auto

V dnešní době už auto není luxus, je spíše nutností a proto jej mají skoro všichni. Statisíce lidí auto využívá denně při cestě do práce. Je tedy důležité se o něj pravidelně starat a dbát na to, aby bylo technicky v pořádku. Pokud bude stav vozu v takové fázi, kdy se do jeho oprav a údržby nevyplatí investovat nebo bude mít najeto stovky tisíc kilometru, přijde čas na pořízení nového vozu. Ten můžete zakoupit hotově, bnebo budete potřebvat jiný zdroj financování, jako například půjčku.

Půjčka na nové nebo ojeté auto?

Před pořízením nového vozu stojí mnoho lidi před dilematem, zda pořídit auto nové či ojeté. Pořízení nového auta je záležitostí statisíců korun. I když obvykle lidé finanční rezervu mají, nechtějí se jí vzdát pro jednu věc. Nebo mají odložené peníze, které ale na splnění snu o novém autě nestačí a potřebujete půjčku na auto. V takové situaci má člověk na výběr ze tří možností, jak financovat své auto.

Oblíbené půjčky:

Malá půjčka
Částka:
1 000 - 30 000 Kč
Splatnost:
1 - 30 dnů
První zdarma:
ANO
Velká půjčka
Částka:
10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:
až 84 měsíců
Nenáročná
půjčka
REKLAMA

1. Leasing

Kdysi velmi populární možnost, jak získat nový vůz, je leasing. Hlavním mínusem je fakt, že vozidlo je majetkem leasingové společnosti, dokud není splaceno v plné výši. U této varianty financování není možnost předčasného splacení. Oproti klasickému úvěru na auto jsou úrokové sazby vyšší, protože v nich bývá zahrnuto povinné i havarijní pojištění. Často musí žadatel složit takzvanou akontaci, což je část ceny vozu, kterou bude leasingovka požadovat zaplatit předem. Plusem leasingu je snadné vyřízení, které za vás vyřeší leasingové společnost a to, že podnikatelé si mohou splátky odečíst v daňovém přiznání. Leasing je také snadno dostupný, protože se u jeho sjednávání nezkoumá finanční situace kupujícího.

2. Neúčelový spotřebitelský úvěr

Financování nového či ojetého auta je možné i díky úvěru. Můžete zvolit běžný spotřební úvěr na cokoliv. Optimálnější volbou je však specializovaný úvěr na auto, u kterého se můžete dočkat lepších úrokových sazeb. Výhod to má hned několik. Při podpisu smlouvy zapálíte svůj vůz a ihned se stáváte majitelem vozu. Úvěr na auto mívá výhodnější sazby než leasing a navíc můžete auto kdykoliv prodat a úvěr v bance doplatit. S vyřízením půjčky však budete mít více starostí, protože banka bude prověřovat vaši úvěruschopnost. I když to nebývá až takový problém, jelikož vaše auto bude sloužit jako zástava. Mínusem pak bude delší doba vyřízení celého procesu půjčky.

3. Operativní leasing.

Na oblibě stoupá tzv. operativní leasing, kdy si nefinancujete vlastní auto, ale na určitou dobu si jej pronajímáte a platíte stanovené měsíční nájemné, které zahrnuje povinné i havarijní pojištění. Auto je stálé majetkem leasingové společnosti a po konci smlouvy se opětovně společnosti vrátí. Hlavní výhodou tohoto leasingu jsou nízké měsíční splátky a možnost odkupu za zůstatkovou cenu po skončení platnosti smlouvy. Této možnosti lidé moc nevyužívají, protože si raději touto formou pořídí některý z nových vozů. U operativního leasingu nepotřebujete akontaci, neřešíte následný prodej auta, ani servis či opravy.

Publikováno 23 prosince 2018

Jaký typ půjčky hledáte?

Existuje široké spektrum variant půjček, které se liší dostupností a schvalováním i cenou. Jaké jsou jejich možnosti?

Rizika půjček

Půjčky představují nejen snadnou cestu k penězům, ale mají také svá rizika a zásady, které je třeba dodržovat, aby Vás nedostali do problémů. Doporučujeme si je před tím než vyplníte online žádost o půjčku přečíst.

Poslední články: