nahoru

SOLUS registr dlužníků

Co je to Registr SOLUS, k čemu slouží, jaké informace se do něj zapisují a kdo jsou jeho členové?

Úvod > Články > SOLUS

Bankovní a nebankovní registr

Solus registr dlužníků má dvě možné varianty. Bankovní a nebankovní. Vždy se v daném registru sdružují instituce, které do něj svými údaji přispívají a čerpají z něj. SOLUS představuje sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům. Jedná se o sdružení fungující od roku 1999 jako právnická osoba, jež se snaží přispívat k vylepšování a zlepšování odpovědnosti a systému úvěrování a půjčování. Jde ne o represivní sdružení, ale spíše o preventivní organizaci, která se snaží bojovat proti špatným obchodům, institucím a smlouvám. Hlavní cíl je držet u občanů rozumnou míru zadlužení a předcházet předlužování, protože to je cestou do pekel.

Registr dlužníků SOLUS - Hlavní myšlenka

Hlavní myšlenkou registru SOLUS je snížení počtu dlužníků a jejich opětovného nenavyšování. Samozřejmě jako hlavní priority systému jsou jmenovány zlepšení vymahatelnosti a dostupnosti. Výpis z registru dlužníků je možné získat velmi snadno. Pomocí písemné žádosti s ověřeným podpisem zaslané na adresu sdružení. Následně mu je obratem, po zaplacení příslušných poplatků, sděleno, zda je v registru evidován, jaké údaje jsou schraňovány a která z podílejících se institucí do registru dlužníků tuto informaci zaslala. Výpis lze získat také online.

Registr dlužníků udává pouze negativní informace

V registru dlužníků SOLUS se evidují pouze negativní informace, takže, pokud obdržíte z registru prázdný výpis, s největší pravděpodobností máte tento registr čistý a bez záznamu. Mezi členy registru SOLUS patří velké telekomunikační, finanční, energetické a nebankovní společnosti. Více informací o Solusu naleznete na www.solus.cz

Publikováno 26 dubna 2013

Poslední články: