nahoru

Doložení příjmu

Při žádosti o půjčku budete často vyzváni k doložení příjmu, případně k zaslání potvrzení o příjmu, na základě kterého poskytovstelé vyhodnotí vaši bonitu a rozhodnou o schválení půjčky. Ne však vždy.

Doložení příjmu ke schválení půjčky

V rámci posuzování vaší úvěruschopnosti zohledňují poskytovatelé o půjčku mimo jiné taká vaše pravidelné příjmy, at o před tím, Dříve než dojde k finálnímu schválení. Důvod je prostý, chtějí mít co největší pravděpodobnost toho, že budete půjčku splácet a bezproblém ji zvládnete.

Potvrzení o příjmu

Jedná se o formulář, který potvrdí zaměstnavatel. Je na něm uvedeno potvrzení o příjmu, tedy to, kolik pravidelně vyděláváte. Některé společnosti vyžadují přímo potvrzení, jiným stačí jen informace o výši příjmů, nebo výpis z běžného účtu, kam vám zaměstnavatel posílá výplatu.

Půjčky bez doložení příjmu

Pokud máte dostatečnou bonitu a poskytovatelé usoudí, že nepotřebují dokládat vaše příjmy, jedná se o typ půjčky bez doložení příjmu. U menších půjček některé společnosti příjmy také striktně nekontrolují. Zde je důležité, jestli vám půjčka nezpůsobí problém v rodinných financích.

Typy příjmu

Příjmů existuje mnohem váce než jen ze zaměstnání jako je plat či mzda. Mezi další příjmy se řadí sociální dávky jako je mateřská ženám, které jsou na mateřské dovolené, důchod seniorům nebo podpora v nezaměstnanosti. Další příjmy pramení z finančních trhů jako jsou dividendy z akcií a obligací, příjmy z podnikání a pronájmu nemovitostí.

Publikováno 10 června 2013