nahoru

Refinancování hypotéky - Neplatíte zbytečně moc?

Platíte drahou hypotéku? Vyzkoušejte refinancování hypotéky a plaťe méně a ušetřete měsíčně na splátkách, úrocích i poplatcích nemalé peníze.

Úvod > Hypotéky > Refinancování hypotéky

Ušetřete s refinancováním

Refinancování hypotéky Vám ušetří peníze. Nabídka hypotečních produktů je u nás opravdu obrovská. Je tak velmi pravděpodobné, že si vybere každý klient, který o hypotéce přemýšlí. Ovšem je zapotřebí vědět, že hypoteční produkty nejsou stále stejné, ale vyvíjí a upravují se v závislosti na okolních podmínkách a finanční situaci. Nikoho tak tedy nemůže překvapit, že třeba soudobé hypotéky mají jiné parametry, než měly hypoteční úvěry před několika lety.

Nová výhodnější hypotéka

Mnohdy se dokonce stává, že se na trhu objeví opravdu velmi výhodná hypotéka, ale vy již máte poskytnutou hypotéku dřívější. Pokud si myslíte, že v takových případech není nová hypotéka pro vás dosažitelná, protože byste museli splácet dva úvěry, není tomu tak. Můžete zažádat klidně i po nové a pro vás v současné době efektivnější hypotéce. Existující hypoteční úvěr tak budete splácet prostřednictvím hypotéky nové, v odborně terminologii se mluví o refinancování hypotéky.

Nejčastější důvody k refinancování

K refinancování hypotéky sáhnete především v situacích, kdy to pro vás bude výhodnější. Konkrétně se jedná o možnost získání nižšího úroku, možnost snížení pravidelných měsíčních splátek, či potřebu využít dané peníze i k jiným účelům, než určovala původní hypotéka.

Systém refinancování hypotéky

Systém refinancování hypotéky je poměrně jednoduchý. Základem je skutečnost, že získáte novou hypotéku, prostřednictvím které potom splácíte hypotéku dřívější. Nový hypoteční úvěr se standardně sjednáván u jiné bankovní či nebankovní instituce. Je zřejmé, že vám musí poskytnout výhodnější podmínky. Výsledkem je potom ušetření mnohdy i nemalých financí pří splácení.

Refinancování hypotéky na vzestupu

Refinancování hypoték využívá stále více lidí. Na první pohled se může zdát, že se celá situace splácení komplikuje, ale při podrobnější analýze záhy velmi rychle zjistíte, že na celém procesu vy, jako klienti vyděláte.

Publikováno 5 března 2013

Poslední články: