nahoru

Nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka pomáhá financovat potřeby bydlení ze zdrojů mimo bankovní sektor. Financování zajišťují nebankovní společnosti, které mají mírnější kritéria pro schválení.

Úvod > Hypotéky > Nebankovní hypotéka

Mírnější kritéria pro schválení

Žijeme v době, která není zrovna nadvakrát příznivá, co se týká financí. Nikoho tak nemůže příliš překvapit, pokud se dostane do složité situace. Často se pak stává, že si je člověk nucen na nějaké výraznější investice půjčit peníze od jiných. Naštěstí však v současnosti je z čeho vybírat. Nabídka nejrůznějších úvěrových a hypotečních produktů je opravdu obrovská. Není tedy problém na finančním trhu najít takový produkt, který bude pro řešení vaší konkrétní situace tím nejefektivnějším. Mezi oblíbené produkty lze zařadit hypotéky obecně. Velký boom zažívají i nebankovní hypotéky.

projekt domu

Hypotéka online

Nebankovní hypotéka představuje úvěr na financování bydlení, který uajišťují jiné, než bankovní instituce. Nebankovní hypotéky se tak v některých parametrech liší od hypoték bankovních. Obecně nelze říci, zda jsou výhodnější, či nikoliv. Záleží vždy na konkrétních nabídkách a bonitě žadatele. Je však několik znaků, kterými lze popsat nebankovní hypotéku. Prvním z nich je obvykle dostupnější úvěr.

Nebankovní hypotéky - menší nároky

Hypotéka z nebankovního sektoru je poskytnuta většímu množství žadatelů. Je to dáno především menšími nároky na jednotlivé klienty, ale i menším ověřování nejrůznějších registrů a bonity. Naproti tomu je ale zapotřebí počítat s vyššími úrokovými sazbami.

Situace na trhu

V nabídce finančního trhu nejen v České republice můžete objevit množství nebankovních hypoték. Vzhledem k široké konkurenci je vhodné jednotlivé produkty porovnávat. Zjistěte si o nich opravdu veškeré informace a teprve poté se rozhodněte podat žádost. Mnohdy tak můžete ušetřit nemalé množství pozdějších finančních výdajů jak ve formě splátek, tak i nejrůznějších skrytých poplatků.

Publikováno 4 dubna 2013

Poslední články: