nahoru

Hypotéka bez registru

Pokud máte záznam v registru, nemusí to být nutnou překážkou ke schválení hypotéky. Hypotéka bez registru mže být dostupná, v případě, že máte správnou bonitu.

Jak na hypotéku pokud máte záznam v registru?

Na našem finančním trhu dnes naleznete nepřeberné množství nejrůznějších finančních produktů. Výjimkou nejsou ani úvěry či hypotéky. Právě hypotéky zažívají obrovský boom, což je dáno hned několika faktory. Avšak není hypotéka jako hypotéka. Hypoteční úvěry se liší v závislosti na konkrétní nabídce. V dalším textu si vysvětlíme co je hypotéka bez registru.

návrh

Co je to hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru je hypoteční úvěr, který jsou nabízen převážně nebankovními poskytovateli. Ve srovnání s obyčejnými hypotékami mají jedno obrovské pozitivum pro samotného žadatele. Tím je skutečnost, že při rozhodování, zda vám bude půjčka přiznána či nikoliv nerozhoduje primárně registr. Pokud záznam v registru není nikterak závažný, můžete hypotéku získat. Po takové hypotéce tedy mohou sáhnout i takoví lidé, kteří měli někdy dříve drobné problémy se splácením jejich jméno tak bylo zaneseno do některého z registrů. Pro většinu bankovních společností se tím pádem stává klient osobou nedůvěřivou a bohužel pro něj roste i pravděpodobnost toho, že mu nebude poskytnuta žádná standardní půjčka. Hypotéky bez registru však dávají šanci na schválení.


Co je to úvěrový registr, k čemu slouží a jaké informace se do něj zapisují?

Jakou vybrat?

Jak již bylo řečeno, nabídka hypoték bez registru je v České republice poměrně bohatá. Avšak proto, abyste byli později s hypotékou bez registru maximálně spokojeni a nedočkali se žádných nepříjemných překvapení, je potřeba se detailně seznámit s veškerými podmínkami. Jasno si musíte udělat i v problematice splátek. Pokud se stane, že čemukoliv nerozumíte, je potřebné, abyste se zeptali. Teprve je-li vám vše naprosto jasné, můžete přistoupit k podání žádosti a poté k podpisu smlouvy o hypotečním úvěru. Vzhledem k tomu, že se nabídka mění někdy i ze dne na den, je potřeba být neustále na pozoru, potom vás nic nevyvede z míry a vy si budete moci plně a bez starostí užívat finance, které jste díky hypotéce bez registru, ať již účelové nebo neúčelové získali.

Publikováno 6 března 2013

Poslední články: