nahoru

Pojištění koček a psů

Stejně tak jako se pojišťují lidé, je možno pojistit i vaše čtyřnohé miláčky. Na první pohled se toto může zdát jako zbytečnost a nepotřebné vyhazování peněz. Zamyslíte-li se však nad touto problematikou podrobněji, dospějete k názoru, že pojištění vašeho zvířecího přítele se mnohdy vyplatí.

Pojištění psů a koček nenabízí úplně všechny pojišťovny na našem pojistném trhu. V případě, že se však rozhodnete takovou pojistku sjednat, nebude problém najít takovou pojišťovnu, která ji ve svém programu nabízí. Jako příklad může být například Česká pojišťovna nebo pojišťovna Slavia.

Na co lze kočky a psi pojistit

Kočky a psi je možno pojistit na nejrůznější rizika, jedná se hlavně o pojištění nemocí nebo úrazů domácích zvířat, často se sjednává také pojištění pro případ smrti psa nebo kočky. Pojistit lze také nezbytné léčebné výlohy, které jsou spojeny se zdravotními problémy těchto pojištěných zvířat. Asi nikoho nepřekvapí, že i zdravotní veterinární zdravotní péče mnohdy šplhá do obrovských cifer. V případě, že je potom potřeba operace nebo speciální vyšetření zvířete, tak můžete tuto pojistku s výhodou využít.

Další alternativou pojištění psů a koček je potom pojištění odpovědnosti za případ, že způsobí někomu určitou škodu a to jak na zdraví, tak na majetku. Je třeba si totiž uvědomit, že za vaše zvíře jste plně odpovědni. V praxi to znamená, že jste povinni uhradit škodu, která je spojena s činností a chováním vašeho zvířete. Vhodně zvolenou pojistkou se můžete vyhnout celé řadě problémů.

Pojištění s řadou výhod

Rozhodnete-li se uzavřít pojistnou smlouvu o pojištění psa nebo kočky a splňujete-li respektive vaše zvíře konkrétní specifika, můžete získat řadu výhod. Příkladem může být například výrazná sleva na pojistném v případě, že sjednáte pojistku v brzké době po narození zvířete nebo uzavřete-li pojištění více zvířat zároveň.

Kde pojištění psů a koček sjednat

Pojištění psů a koček lze sjednat na kterékoliv pobočce pojišťovny, která tento druh pojištění nabízí ve svých programech. Další variantou je využití služeb soukromých pojišťovacích poradců, kteří se v problematice zdárně orientují a jsou vám připraveni se vším pomoci a odpovědět na veškeré dotazy.

Publikováno 22 dubna 2013

Poslední články: