nahoru

Pojištění proti pokutám

Je bohužel všeobecně známo, že Češi nepatří zrovna mezi nejukázněnější řidiče. Za své přestupky potom musí velice často pykat v podobě pokuty, ztráty bodů nebo v nejzazším případě také i odebráním řidičského průkazu.

Úvod > Pojištění > Pojištění proti pokutám

Proto, aby došlo alespoň k částečné kompenzaci vzniklých škod, které viníkovi za prohřešek nastanou, je vhodné sjednat pojištění proti pokutám. Jedná se o pojistný produkt, který nenabízí zdaleka všechny pojišťovny. Pokud však budete v nabídkách hledat opravdu pozorně, zcela jistě nějakou pojišťovací instituci na českém pojistném trhu, která nabízí tento zajímavý program objevíte, příkladem může být zrovna pojišťovna Slavia.

Co lze prostřednictvím pojistky proti pokutám pojistit

Pojištění proti pokutám je velmi užitečný pojistný program, který je určen pro všechny majitele automobilů, kteří se pohybují často na pozemních komunikacích a čas od času jsou nuceni zaplatit pokutu. Prostřednictvím této pojistky obdržíte v případě dopravního přestupku určitou finanční pomoc, která je určena ke minimalizování finančních dopadů pokuty. Kompenzovány jsou rovněž také náklady, které jsou spojeny se správním řízením přestupku.

Pokud přijdete v důsledku dopravního prohřešku o řidičský průkaz, budou vám z pojistky částečně hrazeny i výdaje, které mohou být spojeny s užíváním taxi služby nebo s pronajmutím řidiče, který vás bude vozit samozřejmě s přihlédnutím na stanovené limity.

Jak je to se zájmem o pojistku

Zájem o pojištění pokut není v současné době nikterak vysoký. Z tohoto důvodu se pojištění proti pokutám u pojišťovny Slavia poskytuje i jako součást povinného ručení. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice zajímavou nabídku, je vhodné o možnosti sjednání minimálně popřemýšlet. V dnešní době je každá koruna dobrá, proč tedy nevyužít této skvělé volby.

Do situace, kdy budete nuceni zaplatit mnohdy nemalou pokutu, se můžete dostat úplně kdykoliv. I v případě, že dodržujete pravidla silničního provozu, se někdy můžete splést a pokud budete v nesprávný čas na nesprávném místě, je pokuta na světě. Pojištění proti pokutám vám tak může často ušetřit mnoho finančních výdajů.


Publikováno 15 listopadu 2014

Poslední články: