nahoru

Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu je velice oblíbený pojistný produkt, který nabízí celá řada tuzemských pojišťoven. Jedná se o užitečný program, který zcela jistě oceníte především v případech, kdy máte naplánovaný zájezd, který vám ještě před cestou zruší neplánovaná životní situace nebo událost.

Úvod > Pojištění > Pojištění storna zájezdu

Co lze pojištěním storna zájezdu pokrýt

Pojištění storna zájezdu standardně pokrývá konkrétní situace, které vám znemožní na zájezd či na dovolenou odcestovat. Jedná se především o náhlou nemoc, akutní zdravotní problémy nebo smrt blízké osoby. V takových případech totiž zcela jistě nemáte na zájezd ani pomyšlení. Bylo by však škoda přijít o veškeré peníze, které jste do dovolené vložili. Sjednáte-li si pojištění storna zájezdu, můžete očekávat alespoň částečné minimalizování finančních dopadů, které byste nevyužitím zájezdu ztratili.

Kdy pojištění storna zájezdu sjednat a na jak dlouhou dobu

Plánujete-li tedy dovolenou, která je spojena s vyššími finančními výdaji, obvykle se doporučuje sjednat si pojištění storna zájezdu. Prakticky si můžete sami zvolit, pro jaké časové období se chcete pojistit. Přitom platí, že pohyblivý je hlavně interval začátku pojištění, ten lze nastavit dle vaší volby několik dní před odcestováním. Končí potom standardně dnem konání zájezdu nebo dovolené.

Cena pojištění storna zájezdu

Cena pojištění nelze nijak univerzálně stanovit, záleží vždy na mnoha konkrétních specifikách, mezi které patří hlavně celková cena zájezdu, ale samozřejmě také doba, po kterou chcete pojištění využívat a také celková výše pojištění. Pochopitelně čím delší je doba pojištění, tím vyšší je cena pojistky stejně tak přímosměrně to platí i v problematice ceny zájezdu.

Kde lze pojištění sjednat

Pojištění storna zájezdu je možno sjednat na kterékoliv pobočce jakékoliv pojišťovny, která poskytuje produkty cestovního pojištění a to buď samostatně nebo v rámci komplexních služeb balíčku cestovního pojištění. Další možností sjednání je taktéž schůzka s pojišťovacím poradcem nebo telefonní domluva.

Publikováno 22 dubna 2013

Poslední články: