nahoru

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění představuje pojistný produkt o který je v dnešní době velký zájem. Tato skutečnost je způsobena celou řadou faktorů, mezi které patří například stále se zvyšující počet úrazů. Úrazové pojištění nabízí naprostá většina českých pojišťoven a stačí si jen vybrat takový typ, který nejlépe splňuje vaše představy.

Úvod > Pojištění > Úrazové pojištění

Co s úrazovým pojištěním získáte

Prostřednictvím úrazového pojištění je možno pojistit nejčastější rizika vzniku úrazů a jejich následky. Úrazové pojištění je možno sjednat v mnoha variacích, záleží vždy na konkrétních nabídkách jednotlivých pojišťoven. Jinou pojistku budou využívat sportovci, jinou potom například dělníci v továrnách. Nejčastěji je pojistka uzavřena na případ trvalých následků po úrazu v podobě mnoha omezení a invalidity. Lze taktéž sjednat úrazové pojištění pro případ smrti. Dojde-li k naplnění pojistných událostí, je následně majiteli pojistné smlouvy nebo jeho zástupci vyplacena finanční částka, která má posloužit k co nejmenším dopadům, které může úraz přinést.

Sjednat samostatně nebo jako součást jiného pojištění

Úrazové pojištění můžete sjednat zcela samostatně nebo jako součást jiného komplexního pojištění jakým je třeba cestovní pojištění. Rozdíl je potom v těchto případech především v pojištěných rizicích a dále v trvání pojištění. Pokud je úrazové pojištění sjednáno samostatně, bývá v platnosti delší dobu než v případech, že je pojistka sjednána společně jako balíček cestovního pojištění, zde je platnost obvykle pouze po dobu cesty a pobytu v zahraničí. V případě samostatného produktu se pojistné platí prostřednictvím dílčích splátek, je-li úrazovka sjednána na kratší dobu, hradí se standardně jednorázově.

Kde je možno pojištění sjednat

Možností, kde sjednat úrazové pojištění je dnes větší množství. Asi nejjednodušším a stále nejvíce využívaným způsobem je přímo návštěva pojišťovny. Zde vám pojišťovací poradci se vším pomohou a poskytnou potřebné informace. Dalším způsobem je potom telefonické sjednání nebo pozvání pojišťovacího pracovníka přímo k vám domů. Ať již budete produkt uzavírat jakkoliv, měli byste mít ve všem jasno, pokud tomu tak není, neváhejte se zeptat, ať celé pojistné smlouvě rozumíte a v budoucnu vás nic nepřekvapí.

Publikováno 9 června 2013

Poslední články: