nahoru

Pojištění právní ochrany

Pojištění právní ochrany je v dnešní době stále více užitečným pojistným produktem. Vzhledem k tomu, že současnosti ne úplně všichni dodržují právní předpisy, které jsou v platnosti v České republice, můžete se velmi rychle a jednoduše dostat do sporů, které mohou vést až k soudnímu procesu.

Úvod > Pojištění > Pojištění právní ochrany

Soudní náklady, stejně tak jako výdaje za advokáta nemusí být zrovna malé. Zcela jistě se nejedná o nejlacinější záležitost. Pojišťovny, které toto pojištění poskytují vám v případě potřeby v souladu s platnými pojistnými podmínkami a závazky poskytnou finanční prostředky, které jsou určeny pro náklady, spojené s právním zástupcem a komplexními soudními výdaji.

Co je prostřednictvím pojištění právní ochrany pokyryto

Pojištění právní ochrany pokrývá celou řadu nepříjemných a finančně často náročných záležitostí v podobě každého aktu, pomocí kterého je možno vyřešit rozpor smírčím řízením, dále potom určité soudní výdaje a náklady na právní zástupce, náklady na svědky, rovněž také výdaje protistrany, které je v některých případech nutno díky rozhodnutí soudu uhradit, v neposlední řadě také případné cestovní výdaje, které jsou se soudním procesem spojeny.

Jaké typy pojištění je možno sjednat

V České republice lze v závislosti na konkrétních nabídkách jednotlivých pojišťoven uzavřít celou škálu typů pojištění právní ochrany. Mezi ty nejzákladnější je možno zařadit především pojištění právní ochrany fyzických nebo právnických osob, dále potom pojištění právní ochrany vlastníka nebo provozovatele motorového vozidla, ale i pojištění právní ochrany majetku, nemovitosti, případně pojištění právní ochrany v souvislosti s procesem vykonávání svého povolání nebo zájmové činnosti. Pojistka se uzavírá buď samostatně nebo v některých případech i formou doplňkového či rozšiřujícího připojištění.

Množství výhod a vyšší pocit jistoty

Prostřednictvím pojištění právní ochrany za vámi bude stát vždy tým profesionálů, na jejichž pomoc a podporu se můžete plně spolehnout. Součástí pojištění jsou standardně také široké možnosti asistenčních poradenských služeb. Za poměrně finančně nenáročné pojištění tak získáte komplexní právní ochranu, která mnohdy přijde vhod.

Publikováno 17 června 2013

Poslední články: